znalazłem przypadkowo coś takiego - co o tym sądzicie ? Lucas Transmission Fix - Olej stabilizujący zawierający pakiet odpowiednio dobranych dodatków uszlachetniających. Mieszalny ze wszystkimi olejami ATF. Przedłuża żywotność oleju 3-4 krotnie. Charakterystyka: zwiększa lepkość dając dużą odporność na ścinanie, zapobiega przedwczesnemu rozpadowi chemicznemu oleju ATF, przedłuża żywotność automatycznych skrzyń biegów, zmniejsza awaryjność działania automatycznych skrzyń biegów, czyści z osadów i nagarów, utrzymując bezawaryjność działania urządzeń w niskich, jak i wysokich temperaturach pracy, obniża temperaturę, zapobiega tzw. ślizgom kół satelit.
Ja ze swojej strony polecam Militec. Dolałem do skrzyni jakieś kilka tyś. km temu i widać poprawę. Dodam że dolałem go do starego oleju bo nie chciałem ryzykować wymiany. Skrzynia wcześniej chodziła prawidłowo ale po Militecu stwierdzam że chodzi dużo płynniej.
Militeca do skrzyni bym nie zalał, olej w ASB musi mieć określone tarcie. Za to Militeca wlałem do silnika i jest duża poprawa w niskich temp., oraz wlałem do ON by przesmarować trochę pompę paliwa, CR i wtryski.
Bartos, ale Militec nie zmienia właściwości oleju tylko metalowych elementów wewnątrz skrzyni więc w żaden sposób nie zmienia jego parametrów smarnych.
------------------------------------------------ Pomóżcie mi... odwiedźcie stronę krainawody.pl i powiedzcie co mogę na niej zmienić.
Tego nie wiedziałem, a nie chciałem by tarczki się ślizgały, w sumie olej w ASB mam nowy. Słowik, a jak często można lać do silnika Militec? bo niby piszą że co 30 tyś, ja wlałem do starego oleju a na lato jak będę zmieniał olej w silniku to chciałbym jeszcze raz zalać, chyba nie powinno zaszkodzić?